Hoppa till sidans innehåll

Veteran-OL 2 juni 2016 resultat


Bana A lång (15 / 15) Tid Efter Bomtid
1. Curt Karlsson Nyköpings OK 56:27 01:10
2. Roger Danielsson Linköpings OK 59:04 +2:37 03:49
3. Hans Holgersson OK Måsen 1:00:36 +4:09 05:29
4. Bo Jernberg OK Roxen 1:02:10 +5:43 04:08
5. Stephan Svensson Linköpings OK 1:03:12 +6:45 01:49
6. Sievert Gustafsson Tjällmo-Godegårds OK 1:07:42 +11:15 04:17
7. Peter Jakobsson Linköpings OK 1:10:21 +13:54 08:06
8. Lars Ström Tjällmo-Godegårds OK 1:18:46 +22:19 16:38
9. Britt-Marie Aldén OK Kolmården 1:21:23 +24:56 18:40
10. Anders Kjell Linköpings OK 1:22:18 +25:51 10:27
11. Runar Aldén OK Kolmården 1:22:46 +26:19 19:53
12. Arne Andersson OK Motala 1:36:45 +40:18 21:56
13. Uno Berg OK Motala 1:45:01 +48:34 19:13
  Ove Caesar Tjällmo-Godegårds OK Felst.
  Ulf Waldenfjord Linköpings OK Felst.
Bana B mellan (31 / 31) Tid Efter Bomtid
1. Erik Hallgren Finspångs SOK 39:16 01:32
2. Håkan Alderud Nyköpings OK 41:05 +1:49 01:55
3. Curt Thorén Nyköpings OK 42:45 +3:29 01:08
4. Göran Forsberg Sage Orienteering and Rogaining Club 43:43 +4:27 06:04
5. Bo Karlsson Nyköpings OK 44:05 +4:49 01:57
6. Anders Moberg Katrineholms OK 44:51 +5:35 03:57
7. Tore Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 45:24 +6:08 01:30
8. Göran Levinsson OK Roxen 45:58 +6:42 02:57
9. Kenneth Ljungberg Nyköpings OK 47:51 +8:35 05:13
10. Jan-Olof Gust Katrineholms OK 48:32 +9:16 04:30
11. Per Gustavsson OK Roxen 48:58 +9:42 03:03
12. Nils Sjödin GOIF Tjalve 50:38 +11:22 03:27
13. Lars Persson Finspångs SOK 51:39 +12:23 07:29
14. Gösta Lindman Finspångs SOK 52:38 +13:22 04:39
15. Rolf-Inge Karlsson Boxholm-Mjölby OL 53:50 +14:34 06:54
16. Yngve Pettersson Linköpings OK 56:39 +17:23 06:30
17. Olle Arman Nyköpings OK 56:54 +17:38 13:27
18. Jan Pettersson OK Roxen 57:23 +18:07 04:27
19. Kjell Hagström Linköpings OK 57:42 +18:26 03:29
20. Mona Forsberg Sage Orienteering and Rogaining Club 58:03 +18:47 09:47
21. Anders Hedin Motala AIF OL 58:44 +19:28 06:39
22. Carina Lindman Finspångs SOK 58:59 +19:43 02:49
23. Otto Holmdahl Linköpings OK 59:42 +20:26 02:39
24. Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 59:53 +20:37 08:20
25. Hans Gustavsson Nyköpings OK 1:00:17 +21:01 06:18
26. Lars-Erik Ols OK Roxen 1:00:44 +21:28 09:58
27. Vivi Holgersson OK Måsen 1:01:04 +21:48 07:26
28. Gunnar Carlson OK Roxen 1:01:07 +21:51 12:04
29. Maja-Stina Gustavsson OK Roxen 1:08:10 +28:54 05:46
  Gunnar Carlén OK Måsen Felst.
  Per Wirén OK Kolmården Utg.
Bana C kort (19 / 19) Tid Efter Bomtid
1. Inga Johansson Nyköpings OK 38:17 02:55
2. Eva-Britt Hultquist Finspångs SOK 43:48 +5:31 02:56
3. Kjell Johansson Nyköpings OK 43:57 +5:40 04:30
4. Bertil Wahlqvist IFK Norrköpings OK 44:19 +6:02 01:46
5. Per Karlsson Nyköpings OK 44:45 +6:28 06:03
6. Göran Sjögren IFK Norrköpings OK 46:07 +7:50 01:13
7. Britten Persson Finspångs SOK 47:10 +8:53 03:14
8. Anders Johansson Nyköpings OK 47:21 +9:04 02:00
9. Britt Pettersson OK Roxen 49:21 +11:04 00:32
10. Folke Simonsson OK Roxen 49:46 +11:29 02:46
11. Ann-Cathrine Sundqvist OK Motala 52:27 +14:10 04:52
12. Nils-Erik Åberg Tjällmo-Godegårds OK 59:11 +20:54 00:40
13. Britt-Marie Ols Roxen 1:03:22 +25:05 17:35
14. Inger Gustafsson OK Roxen 1:03:51 +25:34 18:26
15. Hans Kleist OK Roxen 1:11:54 +33:37 06:42
16. Ingemar Greis OK Måsen 1:12:43 +34:26 20:06
17. Rolf Blad Nyköpings OK 1:19:24 +41:07 08:08
18. Kerstin Blom OK Kolmården 1:24:10 +45:53 19:18
19. Erik Pettersson Katrineholms OK 1:41:32 +63:15 22:45

 

Skapad av MeOS 3.3.579: 2016-06-03 21:50:08

Uppdaterad: 27 OKT 2017 09:53 Skribent: Per Fröberg

Postadress:
Tjalve IF Norrköping
Sprängstensgatan 20
60379 Norrköping

Kontakt:
Tel: 0733505696
E-post: This is a mailto link

 Bli medlem

 


 

Friidrottens sponsorer

 

bergfastighet  

 

 

 

 

 

 


 Samarbetspartner