Hoppa till sidans innehåll

Skogskampen 180419


Skogskampen 20180419

Resultat – Skogskampen 20180419

2018-04-19
Gul (2 / 2) Tid Efter
1. Stina Hedin Motala AIF OL 48:31
  2:06 (2:06) 1:18 (3:24) 1:59 (5:23) 3:18 (8:41) 2:33 (11:14) 5:42 (16:56)
  4:52 (21:48) 4:31 (26:19) 2:03 (28:22) 5:00 (33:22) 4:59 (38:21) 5:13 (43:34)
  1:31 (45:05) 2:48 (47:53) 0:38 (48:31)
2. Clara Illner Tjalve IF Norrköping 57:02 +8:31
  1:39 (1:39) 1:28 (3:07) 3:06 (6:13) 2:53 (9:06) 3:06 (12:12) 6:11 (18:23)
  8:05 (26:28) 5:57 (32:25) 4:11 (36:36) 4:54 (41:30) 3:24 (44:54) 8:09 (53:03)
  1:37 (54:40) 2:04 (56:44) 0:18 (57:02)
Grön (27 / 27) Tid Efter
1. Robin Bolin Klubblös 14:13
  0:51 (0:51) 0:54 (1:45) 2:06 (3:51) 0:52 (4:43) 1:49 (6:32) 2:05 (8:37)
  1:30 (10:07) 0:47 (10:54) 1:07 (12:01) 1:56 (13:57) 0:16 (14:13)
2. Susanne Arvidsson Klubblös 20:53 +6:40
  0:56 (0:56) 1:07 (2:03) 1:28 (3:31) 4:25 (7:56) 1:27 (9:23) 1:39 (11:02)
  3:57 (14:59) 0:53 (15:52) 2:07 (17:59) 2:36 (20:35) 0:18 (20:53)
3. Molly Lavin Tjalve IF Norrköping 21:39 +7:26
  1:27 (1:27) 2:05 (3:32) 3:38 (7:10) 1:52 (9:02) 3:38 (12:40) 2:17 (14:57)
  1:53 (16:50) 1:10 (18:00) 1:29 (19:29) 1:45 (21:14) 0:25 (21:39)
4. Olle Hedinlyck Motala AIF OL 24:37 +10:24
  1:15 (1:15) 1:47 (3:02) 3:41 (6:43) 2:04 (8:47) 1:53 (10:40) 2:30 (13:10)
  3:26 (16:36) 1:22 (17:58) 2:52 (20:50) 3:30 (24:20) 0:17 (24:37)
5. Malte Askenberg Tjalve IF Norrköping 25:24 +11:11
  1:20 (1:20) 1:29 (2:49) 3:39 (6:28) 2:09 (8:37) 4:42 (13:19) 2:52 (16:11)
  2:29 (18:40) 1:20 (20:00) 2:59 (22:59) 1:50 (24:49) 0:35 (25:24)
6. Rasmus Wilhelmson Tjalve IF Norrköping 26:08 +11:55
  1:21 (1:21) 2:56 (4:17) 3:43 (8:00) 3:08 (11:08) 1:50 (12:58) 4:05 (17:03)
  2:55 (19:58) 1:18 (21:16) 2:23 (23:39) 2:13 (25:52) 0:16 (26:08)
7. Anton Borgstrand Tjalve IF Norrköping 26:29 +12:16
  1:38 (1:38) 1:36 (3:14) 3:46 (7:00) 1:32 (8:32) 2:32 (11:04) 4:36 (15:40)
  2:48 (18:28) 1:23 (19:51) 2:52 (22:43) 3:29 (26:12) 0:17 (26:29)
8. Heda Josefsson Tjalve IF Norrköping 27:10 +12:57
  1:32 (1:32) 2:05 (3:37) 4:21 (7:58) 2:12 (10:10) 2:53 (13:03) 3:48 (16:51)
  3:53 (20:44) 1:52 (22:36) 2:16 (24:52) 1:57 (26:49) 0:21 (27:10)
9. Alice Danielsson Tjalve IF Norrköping 27:58 +13:45
  1:40 (1:40) 2:28 (4:08) 4:43 (8:51) 2:11 (11:02) 2:06 (13:08) 3:53 (17:01)
  2:36 (19:37) 1:59 (21:36) 3:58 (25:34) 1:59 (27:33) 0:25 (27:58)
10. Klara Berggren Klubblös 30:44 +16:31
  1:12 (1:12) 1:52 (3:04) 3:43 (6:47) 2:33 (9:20) 5:49 (15:09) 5:19 (20:28)
  3:21 (23:49) 1:51 (25:40) 2:35 (28:15) 1:58 (30:13) 0:31 (30:44)
11. Leo Sjögren Tjalve IF Norrköping 30:51 +16:38
  1:30 (1:30) 3:56 (5:26) 4:04 (9:30) 2:12 (11:42) 5:54 (17:36) 4:09 (21:45)
  2:24 (24:09) 1:36 (25:45) 2:47 (28:32) 1:59 (30:31) 0:20 (30:51)
12. Kasper Dalin Klubblös 31:04 +16:51
  2:16 (2:16) 1:33 (3:49) 2:57 (6:46) 2:31 (9:17) 2:44 (12:01) 4:55 (16:56)
  3:40 (20:36) 2:31 (23:07) 3:30 (26:37) 3:50 (30:27) 0:37 (31:04)
13. Isak Andersson Klubblös 32:03 +17:50
  1:40 (1:40) 4:07 (5:47) 5:06 (10:53) 2:31 (13:24) 3:19 (16:43) 5:29 (22:12)
  3:16 (25:28) 1:40 (27:08) 2:26 (29:34) 1:48 (31:22) 0:41 (32:03)
13. Joakim Andersson Klubblös 32:03 +17:50
  1:40 (1:40) 4:06 (5:46) 5:01 (10:47) 2:28 (13:15) 3:30 (16:45) 5:22 (22:07)
  3:12 (25:19) 1:39 (26:58) 2:37 (29:35) 1:45 (31:20) 0:43 (32:03)
15. Ylva Persson Klubblös 32:05 +17:52
  1:42 (1:42) 4:08 (5:50) 5:08 (10:58) 2:27 (13:25) 3:24 (16:49) 5:18 (22:07)
  3:20 (25:27) 1:40 (27:07) 2:26 (29:33) 1:52 (31:25) 0:40 (32:05)
16. Ellinor Brander Tjalve IF Norrköping 33:57 +19:44
  1:33 (1:33) 2:02 (3:35) 6:19 (9:54) 3:52 (13:46) 7:01 (20:47) 3:11 (23:58)
  3:27 (27:25) 1:13 (28:38) 2:48 (31:26) 1:49 (33:15) 0:42 (33:57)
17. Egon Sperling Klubblös 35:40 +21:27
  2:55 (2:55) 4:16 (7:11) 4:36 (11:47) 4:07 (15:54) 3:44 (19:38) 4:38 (24:16)
  3:33 (27:49) 2:02 (29:51) 3:14 (33:05) 1:48 (34:53) 0:47 (35:40)
18. Katarina Sperling Klubblös 35:41 +21:28
  2:57 (2:57) 4:10 (7:07) 4:45 (11:52) 4:03 (15:55) 3:39 (19:34) 4:42 (24:16)
  3:32 (27:48) 2:03 (29:51) 3:14 (33:05) 1:48 (34:53) 0:48 (35:41)
19. Maria Lingheimer Klubblös 42:41 +28:28
  2:16 (2:16) 2:59 (5:15) 6:53 (12:08) 4:34 (16:42) 6:29 (23:11) 5:42 (28:53)
  3:55 (32:48) 1:51 (34:39) 5:13 (39:52) 2:22 (42:14) 0:27 (42:41)
20. Viktor Lingheimer Klubblös 42:42 +28:29
  2:18 (2:18) 3:00 (5:18) 6:26 (11:44) 4:51 (16:35) 6:37 (23:12) 5:43 (28:55)
  3:54 (32:49) 1:52 (34:41) 5:13 (39:54) 2:08 (42:02) 0:40 (42:42)
21. Simon Lingheimer Klubblös 42:44 +28:31
  2:21 (2:21) 2:54 (5:15) 6:52 (12:07) 4:36 (16:43) 6:28 (23:11) 5:47 (28:58)
  3:51 (32:49) 1:47 (34:36) 5:24 (40:00) 2:17 (42:17) 0:27 (42:44)
22. Irma Strömberg Klubblös 43:27 +29:14
  3:41 (3:41) 3:03 (6:44) 10:13 (16:57) 2:53 (19:50) 3:22 (23:12) 4:02 (27:14)
  7:16 (34:30) 2:31 (37:01) 3:48 (40:49) 2:14 (43:03) 0:24 (43:27)
  Emil Ingvarsson Klubblös Felst.
  2:01 (2:01) 3:50 (5:51) 9:42 (15:33) – (–) – (–) – (26:47)
  6:31 (33:18) 2:42 (36:00) 2:40 (38:40) – (–) – (40:04)
  Filip Cöster Klubblös Felst.
  1:43 (1:43) 2:19 (4:02) 2:41 (6:43) 2:59 (9:42) 2:50 (12:32) 4:26 (16:58)
  2:29 (19:27) 1:12 (20:39) 3:50 (24:29) – (–) – (26:00)
  Jakob Malki Klubblös Felst.
  3:40 (3:40) 4:50 (8:30) 6:26 (14:56) 11:31 (26:27) – (–) – (35:57)
  4:09 (40:06) 1:53 (41:59) 3:27 (45:26) – (–) – (48:13)
  Johan Cöster Klubblös Felst.
  1:42 (1:42) 2:20 (4:02) 2:40 (6:42) 2:59 (9:41) 2:51 (12:32) 4:27 (16:59)
  2:29 (19:28) 1:17 (20:45) 3:46 (24:31) – (–) – (26:03)
  Felicia Öberg Tjalve IF Norrköping Utg.
  3:35 (3:35) 3:42 (7:17) 14:36 (21:53) 14:28 (36:21) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
Upptäckaren (10 / 10) Tid Efter
1. Agnes Aronsson Tjalve IF Norrköping 16:56
  0:38 (0:38) 2:33 (3:11) 1:42 (4:53) 1:58 (6:51) 1:14 (8:05) 1:18 (9:23)
  2:11 (11:34) 2:59 (14:33) 2:00 (16:33) 0:23 (16:56)
2. Valter Aronsson Tjalve IF Norrköping 17:24 +0:28
  1:09 (1:09) 2:26 (3:35) 1:39 (5:14) 2:04 (7:18) 1:07 (8:25) 1:14 (9:39)
  2:10 (11:49) 2:38 (14:27) 2:30 (16:57) 0:27 (17:24)
3. Ingrid Olinder Klubblös 18:32 +1:36
  0:37 (0:37) 4:40 (5:17) 1:12 (6:29) 3:08 (9:37) 1:11 (10:48) 1:04 (11:52)
  1:36 (13:28) 2:29 (15:57) 1:43 (17:40) 0:52 (18:32)
4. Hilmer Jarlert Klubblös 18:45 +1:49
  1:09 (1:09) 3:50 (4:59) 1:45 (6:44) 3:05 (9:49) 1:08 (10:57) 1:09 (12:06)
  1:52 (13:58) 2:14 (16:12) 1:52 (18:04) 0:41 (18:45)
5. Benjamin Luks Tjalve IF Norrköping 19:00 +2:04
  0:55 (0:55) 4:22 (5:17) 1:19 (6:36) 1:38 (8:14) 1:35 (9:49) 1:11 (11:00)
  2:06 (13:06) 2:56 (16:02) 2:12 (18:14) 0:46 (19:00)
6. Olle Green OK Vivill 19:39 +2:43
  0:58 (0:58) 5:36 (6:34) 1:30 (8:04) 1:52 (9:56) 1:16 (11:12) 1:17 (12:29)
  2:05 (14:34) 2:43 (17:17) 1:53 (19:10) 0:29 (19:39)
7. Malkom Gonsalez Klubblös 20:44 +3:48
  0:41 (0:41) 4:12 (4:53) 2:08 (7:01) 3:02 (10:03) 0:54 (10:57) 1:03 (12:00)
  1:58 (13:58) 2:51 (16:49) 3:13 (20:02) 0:42 (20:44)
8. Benjamin Gonsalez Klubblös 21:12 +4:16
  1:09 (1:09) 3:55 (5:04) 1:44 (6:48) 3:02 (9:50) 1:13 (11:03) 1:36 (12:39)
  1:43 (14:22) 3:10 (17:32) 3:08 (20:40) 0:32 (21:12)
9. Kasper Lathinen Klubblös 25:23 +8:27
  1:03 (1:03) 4:36 (5:39) 2:56 (8:35) 3:11 (11:46) 1:54 (13:40) 2:30 (16:10)
  2:16 (18:26) 3:37 (22:03) 2:47 (24:50) 0:33 (25:23)
  Edvard Jarlert Klubblös Felst.
  – (–) – (5:15) 1:39 (6:54) 2:54 (9:48) 1:28 (11:16) 1:26 (12:42)
  1:49 (14:31) 2:09 (16:40) 2:13 (18:53) 2:21 (21:14)
Vit (25 / 25) Tid Efter
1. Timbastian Brander Tjalve IF Norrköping 27:10
  2:54 (2:54) 4:19 (7:13) 1:42 (8:55) 4:05 (13:00) 2:31 (15:31) 3:43 (19:14)
  3:59 (23:13) 1:29 (24:42) 0:46 (25:28) 1:28 (26:56) 0:14 (27:10)
2. Alice Bergholtz Klubblös 27:21 +0:11
  1:19 (1:19) 1:39 (2:58) 6:54 (9:52) 3:16 (13:08) 2:11 (15:19) 2:46 (18:05)
  5:15 (23:20) 1:50 (25:10) 1:03 (26:13) 0:51 (27:04) 0:17 (27:21)
3. Agnes Nygren Klubblös 28:38 +1:28
  1:46 (1:46) 2:25 (4:11) 3:22 (7:33) 3:43 (11:16) 3:06 (14:22) 3:47 (18:09)
  4:56 (23:05) 2:24 (25:29) 1:26 (26:55) 1:25 (28:20) 0:18 (28:38)
4. Filippa fransson Tjalve IF Norrköping 31:45 +4:35
  1:20 (1:20) 2:05 (3:25) 2:21 (5:46) 4:15 (10:01) 2:33 (12:34) 5:04 (17:38)
  8:25 (26:03) 2:16 (28:19) 1:42 (30:01) 1:25 (31:26) 0:19 (31:45)
5. Angnes Fransson Tjalve IF Norrköping 31:46 +4:36
  1:20 (1:20) 2:06 (3:26) 2:30 (5:56) 4:12 (10:08) 2:29 (12:37) 5:04 (17:41)
  8:24 (26:05) 2:37 (28:42) 1:15 (29:57) 1:30 (31:27) 0:19 (31:46)
6. Micke Fransson Tjalve IF Norrköping 31:47 +4:37
  1:26 (1:26) 2:00 (3:26) 2:35 (6:01) 4:06 (10:07) 2:31 (12:38) 4:59 (17:37)
  8:38 (26:15) 2:47 (29:02) 1:06 (30:08) 1:18 (31:26) 0:21 (31:47)
7. Linda Fransson Tjalve IF Norrköping 32:03 +4:53
  1:23 (1:23) 2:17 (3:40) 2:45 (6:25) 3:42 (10:07) 2:37 (12:44) 4:06 (16:50)
  9:25 (26:15) 2:40 (28:55) 1:16 (30:11) 1:34 (31:45) 0:18 (32:03)
8. Alvar Grönberg Klubblös 33:14 +6:04
  1:29 (1:29) 3:30 (4:59) 3:39 (8:38) 3:57 (12:35) 3:14 (15:49) 3:49 (19:38)
  7:59 (27:37) 2:36 (30:13) 1:11 (31:24) 1:36 (33:00) 0:14 (33:14)
9. Johan Grönberg Klubblös 33:31 +6:21
  1:30 (1:30) 3:30 (5:00) 3:40 (8:40) 3:56 (12:36) 3:14 (15:50) 3:48 (19:38)
  8:00 (27:38) 2:37 (30:15) 1:12 (31:27) 1:44 (33:11) 0:20 (33:31)
10. Alvin Lindgren Johansson Tjalve IF Norrköping 34:20 +7:10
  2:19 (2:19) 3:29 (5:48) 2:57 (8:45) 5:09 (13:54) 3:00 (16:54) 4:09 (21:03)
  7:48 (28:51) 2:31 (31:22) 1:11 (32:33) 1:30 (34:03) 0:17 (34:20)
11. Mille Askenberg Tjalve IF Norrköping 35:53 +8:43
  1:17 (1:17) 2:39 (3:56) 2:11 (6:07) 4:41 (10:48) 9:51 (20:39) 4:51 (25:30)
  5:45 (31:15) 1:59 (33:14) 1:20 (34:34) 1:00 (35:34) 0:19 (35:53)
12. Brante Rudholm Klubblös 38:15 +11:05
  1:24 (1:24) 2:24 (3:48) 2:57 (6:45) 5:53 (12:38) 4:42 (17:20) 5:35 (22:55)
  7:52 (30:47) 2:44 (33:31) 2:44 (36:15) 1:43 (37:58) 0:17 (38:15)
13. Ella Bergholtz Tjalve IF Norrköping 38:49 +11:39
  1:24 (1:24) 1:41 (3:05) 6:50 (9:55) 7:23 (17:18) 4:33 (21:51) 5:06 (26:57)
  6:19 (33:16) 2:02 (35:18) 1:18 (36:36) 1:54 (38:30) 0:19 (38:49)
14. Alice Strömberg Klubblös 40:01 +12:51
  3:07 (3:07) 2:44 (5:51) 3:48 (9:39) 4:35 (14:14) 5:26 (19:40) 7:22 (27:02)
  6:21 (33:23) 2:54 (36:17) 1:53 (38:10) 1:21 (39:31) 0:30 (40:01)
15. Ture Holmström Klubblös 47:15 +20:05
  3:13 (3:13) 3:04 (6:17) 5:50 (12:07) 5:09 (17:16) 5:50 (23:06) 5:21 (28:27)
  9:26 (37:53) 4:35 (42:28) 2:09 (44:37) 2:20 (46:57) 0:18 (47:15)
16. William Wernoff Tjalve IF Norrköping 54:34 +27:24
  2:23 (2:23) 3:50 (6:13) 9:32 (15:45) 7:11 (22:56) 5:09 (28:05) 6:33 (34:38)
  9:25 (44:03) 5:06 (49:09) 2:33 (51:42) 2:19 (54:01) 0:33 (54:34)
17. Tea Östelius Klubblös 56:20 +29:10
  5:02 (5:02) 1:44 (6:46) 2:53 (9:39) 23:44 (33:23) 2:35 (35:58) 4:06 (40:04)
  11:59 (52:03) 1:28 (53:31) 1:06 (54:37) 1:17 (55:54) 0:26 (56:20)
18. Nelly Wiksand Klubblös 56:25 +29:15
  5:01 (5:01) 1:52 (6:53) 3:02 (9:55) 24:03 (33:58) 2:15 (36:13) 4:27 (40:40)
  11:38 (52:18) 1:26 (53:44) 0:59 (54:43) 1:17 (56:00) 0:25 (56:25)
19. Elmer Lathinen Klubblös 1:01:13 +34:03
  3:46 (3:46) 4:20 (8:06) 7:14 (15:20) 11:59 (27:19) 5:09 (32:28) 9:05 (41:33)
  9:14 (50:47) 6:48 (57:35) 1:11 (58:46) 2:04 (1:00:50) 0:23 (1:01:13)
20. Teo Reimertz Klubblös 1:01:18 +34:08
  3:50 (3:50) 4:21 (8:11) 7:13 (15:24) 12:07 (27:31) 5:13 (32:44) 8:51 (41:35)
  9:27 (51:02) 6:35 (57:37) 1:32 (59:09) 1:45 (1:00:54) 0:24 (1:01:18)
21. Wera Holmström Klubblös 1:01:28 +34:18
  3:15 (3:15) 3:59 (7:14) 5:17 (12:31) 6:57 (19:28) 7:00 (26:28) 6:39 (33:07)
  15:06 (48:13) 7:42 (55:55) 3:21 (59:16) 1:41 (1:00:57) 0:31 (1:01:28)
22. Elsa Berggren Klubblös 1:04:01 +36:51
  3:57 (3:57) 6:58 (10:55) 9:28 (20:23) 8:06 (28:29) 5:33 (34:02) 8:56 (42:58)
  11:24 (54:22) 4:05 (58:27) 2:27 (1:00:54) 2:42 (1:03:36) 0:25 (1:04:01)
23. Sayaly Tjalve IF Norrköping 1:04:04 +36:54
  4:57 (4:57) 6:29 (11:26) 8:05 (19:31) 9:54 (29:25) 6:14 (35:39) 7:21 (43:00)
  10:46 (53:46) 4:57 (58:43) 1:29 (1:00:12) 3:19 (1:03:31) 0:33 (1:04:04)
  Erik Strömberg Klubblös Felst.
  3:17 (3:17) 3:02 (6:19) 3:53 (10:12) – (–) – (20:56) 6:14 (27:10)
  6:13 (33:23) 2:54 (36:17) 1:12 (37:29) 1:48 (39:17) 0:23 (39:40)
  Måns Dalin Klubblös Felst.
  1:46 (1:46) 1:35 (3:21) – (–) – (16:03) 2:39 (18:42) 4:56 (23:38)
  5:34 (29:12) 1:43 (30:55) 1:16 (32:11) 1:38 (33:49) 0:17 (34:06)
Uppdaterad: 20 APR 2018 07:48
Skribent: Filip Jounot
Epost: Adressen Gömd

Vill du kontakta oss?

Kansliet: 011-13 32 85
Nummer till våra anställda hittar du här.


Tjalvegårdens öppetider

Måndag  8:00-12:00 
Tisdag  8:00-12:00, 13:00-17:00, 17:00-20:30 (Stugvärd)
Onsdag 17:00-20:30 (Stugvärd)
Torsdag  8:00-12:00, 13:00-17:00, 17:00-20:30 (Stugvärd)

 


 Internlotteriet

Maj 2018


 Arrangemang

 

 

Tjalve IF är funktionärsförening för O-ringen Kolmården 2019

 

 

 


Har du frågor om hemsidan, skriv då till:

Filip Jounot

This is a mailto link

Postadress:
Tjalve IF Norrköping
Sprängstensgatan 20
60379 Norrköping

Kontakt:
Tel: 011-133285
E-post: This is a mailto link

 Bli medlem

 


 

Friidrottens sponsorer

 


 

bergfastighet  

 

 

 

 

 

 


 Samarbetspartner